У Швеції щорічно в ДТП гине 200 осіб, в Україні — 5 тисяч

У Швеції щорічно в ДТП гине 200 осіб, в Україні — 5 тисяч

туман дорогаЗа статистикою щорічно в ДТП гине до 5 тисяч українців. Це більше, ніж в зоні АТО. У Швеції, наприклад, цей показник близько 200 осіб в рік, — повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури. Левова частка аварій стається через несправність транспорту. Тому сьогодні наше основне завдання і найважливіший пріоритет – безпека, в першу чергу, пасажирських перевезень.

«Укртрансбезпека» покликана кардинально змінити підхід до поняття безпеки на автомобільному, залізничному та водному транспорті. Нова служба замістить нинішні Укртрансінспекцію та Укрморрічінспекцію, які будуть ліквідовані до кінця 2015 року. Повноцінно «Укртрансбезпека» запрацює з весни наступного року.  Наразі у відомстві проходять навчання викладачів, котрі передадуть знання майбутнім інспекторам відомства. Досвідом діляться польські експерти. Вони допомагають швидше зорієнтуватися в нових правилах та нормах Євросоюзу, які вступлять в силу після прийняття закону про гармонізацію українського законодавства у сфері автомобільного транспорту з європейським. Завдяки допомозі європейських донорів планується закупити 71 мобільний комплекс для роботи нової служби.

«Важливою відмінністю «Укртрансбезпеки» від попередніх інспекцій є те, що окрім функції «safety» нова служба забезпечуватиме також і «security», іншими словами, до безпеки на транспорті додається також захист об’єктів транспортної інфраструктури. Такий підхід працює в усіх розвинутих країнах світу, особливо, в такий неспокійний час», — зауважив голова відомства Микола Горбаха. «Ми переконані, що українці заслуговують на якісні транспортні послуги, справні автобуси, нормальні дороги. Це той мінімум, який може зробити держава для своїх громадян», — додав він.

НАШ ГРАД