Укрзалізниця запроваджує для людей з інвалідністю продаж пільгових квитків через інтернет

Укрзалізниця запроваджує для людей з інвалідністю продаж пільгових квитків через інтернет

Громадяни пільгових категорій, а саме люди з інвалідністю, зможуть придбати пільгові квитки на поїзди онлайн. Це стало можливим завдяки запровадженню Укрзалізницею спільно з Міністерством соціальної політики відповідної опції на сайті booking.uz.gov.ua, яка суттєво покращить якість обслуговування людей з інвалідністю. На першому етапі нова функція працюватиме в тестовому режимі виключно на сайті Укрзалізниці booking.uz.gov.ua, у подальшому сервіс буде доступний також через мобільні додатки, повідомляє сайт Укрзалізниці. 

 «Тепер, коли Міністерство соціальної політики завершило роботу над формуванням електронної бази людей з інвалідністю, ми отримали можливість запровадити для них продаж квитків не лише в касах, а й онлайн. Раніше для цього треба було їхати виключно в каси на вокзалах. Крок за кроком впроваджуємо європейські стандарти обслуговування пасажирів і створюємо безбар’єрний простір і на вокзалах, і в онлайн-сервісах», – повідомив голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов у Facebook

«Поки цей сервіс у тестовому варіанті, він працює лише на сайті, у подальшому – буде доступний і в мобільному додатку», – зауважив керівник Укрзалізниці .

Під час оформлення пільгового квитка через інтернет інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, перевіряється в режимі реального часу в Централізованому банку даних з проблем інвалідності Міністерства соціальної політики. У Централізованому банку даних з проблем інвалідності Мінсоцполітики перевіряється наявність інформації про посвідчення; відповідність прізвища, імені, типу пільги, групи з інвалідності, які введені пасажиром, інформації про посвідчення із Централізованого банку даних з проблем інвалідності Мінсоцполітики, а також термін дії пільги в посвідченні. Якщо результати перевірки некоректні, пільговий квиток не продається. Мінсоцполітики інформує, що для перевірки наявної інформації про пільгове посвідчення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності громадянам необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян переконаний: коли великі проекти, як, наприклад, запровадження швидкісного руху, вимагають великих інвестицій і років часу, то низка вдалих рішень здатна значно покращити сервіс Укрзалізниці для пасажирів уже сьогодні. «Мені приємно, що першим таким кроком Укрзалізниці у 2019 році стало запровадження спеціального сервісу, який дозволяє людям з інвалідністю купувати квитки онлайн. Але людина з інвалідністю повинна мати змогу не тільки замовити собі квиток на потяг, але й зручно та безперешкодно здійснити поїздку. Це означає обладнання вокзалів і вагонів усім необхідним, наявність візків на вокзалах і станціях тощо. Також і сайт Укрзалізниці, і вокзали та станції мають містити інформацію про те, які послуги може надати перевізник пасажиру з інвалідністю. Я вітаю Укрзалізницю із запуском сервісу з продажу квитків і бажаю не зупинятися на цьому. Укрзалізниця має мою повну підтримку в питаннях підвищення сервісу пасажирських перевезень», – прокоментував Володимир Омелян.

Оформити проїзні документи через інтернет можуть люди з інвалідністю, які належать до пільгової категорії громадян на проїзд залізничним транспортом за пільговою ціною без використання талонів. Це інваліди Великої Вітчизняної війни І та ІІ групи, інваліди Великої Вітчизняної війни ІІІ групи та прирівняні до них особи, інваліди війни ІІ-ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років та більше, інваліди війни І, ІІ та ІІІ групи, інваліди І, ІІ та ІІІ групи. Придбати пільгові квитки онлайн також можна дітям-інвалідам до 6 років та від 6 до 18 років.

Нагадаємо, що з листопада 2014 року Укрзалізниця здійснює онлайн-продаж пільгових квитків для студентів.

 НАШ ГРАД