Причини авіакатастрофи рейсу PS 752 Тегеран – Київ

Причини авіакатастрофи рейсу PS 752 Тегеран – Київ

Страшна звістка з Ірану сьогодні сколихнула Україну та весь світ. Унаслідок катастрофи літака Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що виконував рейс PS 752 Тегеран – Київ, загинули 176 людей, повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

За оновленою інформацією, на борту перебували 11 громадян України (2 пасажири та 9 членів екіпажу), 63 – Канади, 82 — Ірану, 10 — Швеції, 4 – Афганістану, З — Німеччини, 3 – Великої Британії.

Уряд України висловлює щирі співчуття рідним і близьким загиблих. Україна зі свого боку надаватиме всю необхідну підтримку і допомогу та готова розслідувати причини авіакатастрофи відповідно до норм міжнародного права, зокрема, Чиказької конвенції. 

Сьогодні  Уряд на позачерговому засіданні ухвалив рішення про відправлення пошуково-рятувальної групи до Ірану для здійснення спільних заходів щодо розслідування причин трагедії та репатріації тіл загиблих громадян України. 

У складі групи від України до Ірану вирушать представники ДСНС, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державної авіаційної служби, Нацбюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та «Міжнародних авіаліній України».

«Ми тримаємо зв’язок із рідними загиблих для здійснення аналізу ДНК та продовжуємо безперервно актуалізувати інформацію щодо пасажирів. МЗС перебуває у постійному контакті з іноземними колегами», — зазначив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Державіаслужба заборонила  виконання польотів у повітряному просторі Ісламської Республіки Іран та Ісламської Республіки Ірак для експлуатантів повітряних суден, зареєстрованих в Україні, із 00:00 9-го січня 2020-го року.

«Розпочинаємо позапланову перевірку забезпечення льотної діяльності, підтримання льотної придатності повітряних суден, виконання технічного обслуговування авіаційної техніки та системи управління безпекою польотів ПрАТ «Міжнародні авалінії України. Також будуть проведені додаткові перевірки стану безпеки польотів інших авіакомпаній», — додав Глава Уряду.

За інформацією та підтримкою прохання звертатися на гарячу лінію МЗС України: +380 44 238 16 57.

На офіційному сайті МАУ опубліковано список пасажирів рейсу PS 752 Тегеран-Київ, що загинули в авіакатастрофі в Ірані: https://bit.ly/2N1m7FJ

Термінові довідки можна отримати на гарячій лінії Міністерства закордонних справ України. 

«Причини авіакатастрофи будуть ретельно досліджені. Іранська національна комісія з розслідування катастрофи розпочала свою роботу. Український посол і консул тісно взаємодіють з авіаційною владою Ірану з метою оперативного з’ясування причин катастрофи та репатріації тіл загиблих українців. В Іран буде відправлена група для допомоги в пошуковій операції та фахівці для розслідування причин катастрофи у складі п’яти осіб Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, двох фахівців Державіаслужби та трьох представників авіакомпанії МАУ. Назвати причини трагедії можна буде тільки після проведеного офіційного розслідування», – наголосив Міністр інфраструктури України.

Авіакомпанія МАУ повідомляє, що літак Boeing 737-800 NG був новий, виробництва 2016 року і 6 січня пройшов останнє планове технічне обслуговування.

 НАШ ГРАД