Прокурору сил АТО Кулику пред’явлено обвинувачення у незаконному збагаченні

Прокурору сил АТО Кулику пред’явлено обвинувачення у незаконному збагаченні

%d0%ba%d1%83%d0%bb%d0%b8%d0%baВійськовому прокурору сил АТО Кулику пред’явлено обвинувачення. Про це повідомили у Антикорупційному бюро розслідуваньЙого звинувачують у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.368-2 КК України («Незаконне збагачення»). Розслідування даного провадження було розпочато 25 грудня 2015 року. У той час, як К.Кулика було включено до групи прокурорів у кримінальному провадженні за фактом діяльності злочинної організації Януковича В.Ф. та його оточення (т.зв. «справа Курченка») 27 травня 2016 року, тобто через 4 дні після того, як НАБУ направило повідомлення про підозру військового прокурора на адресу Генеральної прокуратури України.

Директор Бюро наголосив: «Із грудня до квітня ми збирали докази за фактом незаконного збагачення військово прокурора сил АТО, і в травні вийшли на підозру. Після того, як про це стало відомо, була реалізована схема з термінового включення К.Кулика до числа прокурорів у резонансній «справі Курченка», де вже були задіяні 12 прокурорів. Все було продано так, ніби від п. Кулика багато що залежить, а провадження НАБУ щодо його незаконного збагачення має на меті дискредитувати військового прокурора сил АТО. Ні, підозра була складена раніше».

А.Ситник переконаний, розслідування НАБУ щодо К. Кулика та розслідування діяльності злочинної організації Януковича В.Ф. пов’язуються штучно. Це підтверджують факти застосування стороною захисту військового прокурора важелів впливу на його підлеглих, яких цілеспрямовано привозять під стіни суду, де слухається справа, а також отримання протягом одного робочого дня позитивних характеристик К.Кулика від державних і недержаних організацій.

«Детективів НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури захист К.Кулика поливає брудом, звинувачує у тиску через його особисті успіхи та вагомий внесок у розслідуванні «справи Курченка». Але при цьому походження майна підозрюваного вартістю близько 3 млн гривень ніхто не зміг пояснити», – зауважив керівник САП Назар Холодницький.

Разом з тим, директор НАБУ наголосив, що антикорупційні органи інкримінують військовому прокурору сил АТО обвинувачення за ст.368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»), тобто до уваги береться лише майно, придбачне після початку дії чинної редакції даної статті.

Детальну схему незаконного збагачення К. Кулика дивіться в інфографіці.

Хронологія ключових подій розслідування за посиланням: https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/photos/?tab=album&album_id=17775611…

25 грудня 2016 року на підставі звернення народного депутата В.Купрія та численних публікацій матеріалів журналістських розслідувань Головним підрозділом детективів НАБУ було розпочато досудове розслідування за фактом незаконного збагачення  військового прокурора сил АТО К.Г.Кулика. В подальшому до ЄРДР було внесено відомості щодо можливого одержання ним неправомірної вигоди (ч.3 ст.368 КК України).

Детективи НАБУ 7 жовтня 2016 року завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення Костянтина Кулика, військового прокурора сил АТО.  Відтоді стороні захисту детективи НАБУ надали  доступ до матеріалів досудового розслідування для ознайомлення.  У найкоротший термін обвинувальний акт буде переданий до суду для розгляду по суті. У разі визнання судом провини військового прокурора сил АТО йому загрожує позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

НАШ ГРАД