«Фінанс Банк» та «Інвестиційно-Трастовий Банк» просять, щоб їх ліквідували
Правління Національного банку України вперше прийняло рішення про надання згоди на ліквідацію ПАТ «Фінанс Банк» та ПАТ «Інвестиційно-Трастовий Банк» за ініціативою власників та відкликання їх ліцензій. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Таке рішення акціонерів та реального кінцевого бенефіціарного власнику банку ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види їх профільної діяльності.
«Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов’язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку», — зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.
Національний банк вів роботу по приведенню структур власності ПАТ «Фінанс Банк» та ПАТ «Інвестиційно-Трастовий Банк» до вимог прозорості. Контролер банків був встановлений, проте не виявив бажання займатись банківською діяльністю та обрав шлях самоліквідації фінустанов. Загальний обсяг зобов’язань ПАТ «Фінанс Банк» та ПАТ «Інвестиційно-Трастовий Банк» перед юридичними та фізичними особами менше 11 млн. грн. Обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов’язанням без зовнішніх залучень.
Планується реалізувати майнові права за кредитними договорами, укладеними між позичальниками та ПАТ «Актив-Банк», АТ «Єврогазбанк», ПАТ «Брокбізнесбанк» та ПАТ «Банк Форум» загальною початковою вартістю близько 878 млн. грн. Зокрема, у переліку погоджених до реалізації майнових прав є ті, заставою за якими є виробничий комплекс з рафінації олії в м. Чугуєві, готельний комплекс у м. Трускавці, будівлі промислового призначення в м. Києві. Крім того, планується реалізувати 70 об’єктів нерухомості загальною початковою вартістю понад 620 млн. грн.
Національний банк очікує в 2016 році отримати 12.8 млрд. грн. від реалізації застав, наданих під кредити рефінансування. Із них 7.1 млрд. грн. планується отримати від майнових прав за кредитами, 4 млрд. грн. – від продажу цінних паперів і 1.7 млрд. грн. – від реалізації нерухомості. Фактичні надходження від реалізації заставленого Національному банку майна (активів) у 2015 році становили 1.1 млрд. грн.