Енергетична незалежність держави лежить у нас під ногами

Енергетична незалежність держави лежить у нас під ногами

Купуючи дешевий російський газ, керівництво незалежної України вважало, що так триватиме безкінечно довго. Та нині ціна на блакитне паливо зростає кожні півроку. Народні обранці шукають вихід з енергетичної кризи, яка може паралізувати Україну. Як один з варіантів пропонується використання альтернативних видів палива.

За допомогою сучасних технологій паливо можна одержувати не тільки з кам’яного вугілля, а й з побутового сміття, гумових покришок, пластикових відходів — із усього, що містить вуглеводні. До прикладу, біодизельне паливо виробляється на основі жирів рослинного походження. Ідеальною для одержання біодизеля вважається олійна рослина рапс. Якщо біодизельне паливо є альтернативою дизпаливу, то біоетанол, простіше спирт, може служити заміною бензину. У світі приблизно 10% спирту йде на виготовлення алкогольних напоїв, ще 10% використовується в хімічній і лакофарбовій промисловості, а решта 80% застосовуються як добавка до бензину. В Україні, навпаки, понад 70% іде на виробництво алкогольних напоїв.

З кожним відсотком у сумішевому бензині етанолу на десятки процентів знижуються шкідливі викиди. Відомо, що практично всі види транспорту, а в першу чергу автомобільний є джерелом 28% шкідливих викидів, які створюють «парниковий ефект» на планеті. Етанол заміняє ті добавки, що спричиняють викиди, за які так піклується світове товариство. Нині обов’язкове використання біопалива вже запроваджено в Канаді, Китаї, Таїланді, Індії, Філіппінах, Японії, Австралії, країнах ЄС.

Спалювання соломи може стати непоганою альтернативною традиційним видам палива, які використовуються для опалення. В Україні розроблено соломоспалювальний котел потужністю 350 кВт для спалювання круглих та прямокутних тюків, який виготовляється машинобудівними підприємствами Київської області. Така економія на паливі може забезпечити окупність капітальних вкладень у новий соломоспалювальний котел за 2 роки, при розрахунковому строку його служби 12 років. Подібна теплова станція у місті Відепек (Данія) забезпечує теплом 560 споживачів. Вона обладнана котлом потужністю 5 МВт, конструкція якого розрахована на спалювання суміші палив: соломи (60 %) і відходів різного походження (40 %).

Україна практично не використовує геотермальну енергію. Адже теплі підземні води можна відразу закачувати у труби центрального опалення. Вчені впевнені, що енергетична незалежність держави лежить у нас прямо під ногами.

НАШ ГРАД