У роботі держвиконавців назрівають великі зміни
Уряд прийняв важливі документи, які забезпечать реформування системи примусового виконання в Україні, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції. Перший з них стосується порядку визначення розміру виплат державним виконавцям. Основна ідея полягає в тому, щоб мотивувати державних виконавців для того, щоб побороти побутову корупцію в виконавчій службі. Другий документ стосується реалізації нового пілотного проекту у сфері виконання рішень, а саме — запровадження автоматичного розподілу справ між державними виконавцями та реалізацію системи автоматичного он-лайн контролю за строками виконання рішень та їх ефективністю. Даний проект також передбачає інформатизацію та комп’ютеризацію державних виконавців, які працюватимуть з планшетами. Завдяки цьому всі виконавчі дії – від відкриття провадження до його закриття – будуть проводитися в електронній формі. Третій документ стосується Системи електронних торгів арештованим майном. Держвиконавець буде зацікавлений у виконанні рішення у повному обсязі, адже від цього залежатиме його винагорода. Розмір винагороди становитиме 2,5% від обсягу стягнення, а максимальна сума, яку зможе отримати виконавець, буде обмежена розміром 50 мінімальних зарплат. Розмір винагороди зможе утримати виконавця від отримання неправомірної вигоди. Також буде запроваджена система контролю, яка забезпечить як внутрішній контроль, так і контроль з боку безпосереднього керівника виконавця, а також з боку керівництва ДВС в будь-якому регіоні країни. Завдяки запровадженим змінам вдасться забезпечити дотримання строків виконавчих дій.
Наступним кроком концепції реформування ДВС стане прийняття Закону «Про державну виконавчу службу та приватних виконавців» та Закону «Про виконавче провадження». Прийняття цих законів забезпечить запровадження змішаної системи примусового виконання за участю приватних виконавців. При цьому, стягувач отримає вибір — звертатися до державного чи до приватного спеціаліста.
Планується створення єдиного реєстру боржників з відкритим доступом до його даних. Водночас буде розширено функції програми виконавчого провадження. Заінтересовані особи зможуть створити власний віртуальний кабінет з усією необхідною для користувача інформацією. Реалізація запланованого забезпечить знищення корупції, зниження паперового документообігу та збільшення зарплат держвиконавцям. Також це дасть можливість запровадити систему приватних виконавців, які конкуруватимуть з держвиконавцями та між собою.
НАШ ГРАД