34-а роковина аварії на Чорнобильській АЕС

34-а роковина аварії на Чорнобильській АЕС

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Президентом України Володимиром Зеленським вшанували пам’ять усіх загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС. Він взяв участь у церемонії покладання квітів до Пам’ятника Героям Чорнобиля сьогодні, 26 квітня, повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Прем’єр-міністр висловив велику вдячність усім, хто ціною власного життя та здоров’я врятував мільйони людей не лише в Україні, а й за її межами.

«34 роки минуло з дня Чорнобильської катастрофи. Саме в цей день пожежники та рятувальники взяли на себе удар з ліквідації перших наслідків. Врятували мільйони життів. Сьогодні ми вшановуємо їх пам’ять. Героїзм не має терміну давності. Дякую усім рятувальникам та вклоняюсь перед тими, хто віддав життя за нашу безпеку. Пам’ятаємо…», – сказав Денис Шмигаль.

Він зазначив, що в цей день ми всі маємо сказати «дякую» цим Героям, бо кожен розуміє жах Чорнобильської  трагедії.

«Це наша скорбота і усвідомлення, що подібне ніколи не має трапитись знову», – відзначив Прем’єр-міністр.

Згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН «Довготривалі наслідки Чорнобильської катастрофи» 71/125, щороку 26 квітня вшановується у всьому світі як Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, повідомляє Міністерство закордонних справ України

Сьогодні ми у скорботі схиляємо голови, згадуючи героїв, які ціною свого життя та здоров’я врятували людство від глобальної ядерної катастрофи. Віддаємо шану також і понад 5000 висококваліфікованим спеціалістам, які щодня забезпечують радіологічну та екологічну безпеку в зоні відчуження, працюючи над тим, аби теперішні та майбутні покоління були надійно захищені від впливу радіації.

Незважаючи на складний період, спричинений зовнішньою агресією, Україна не лише успішно бореться із наслідками аварії, але й докладає максимум зусиль для перетворення Чорнобильської зони з «чорної діри» на безпечну територію змін та розвитку сучасних технологій.

Ми високо цінуємо спільну роботу з нашими надійними партнерами, такими як ООН, МАГАТЕ, ЄБРР, Європейська Комісія, НАТО, а також багатьма державами, над реалізацією міжнародних проектів, спрямованих на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.

Особливо слід відзначити успішне завершення минулого року спільного проекту з понад 45-ма державами-донорами щодо спорудження найбільшого у світі мобільного об’єкта — Нового безпечного конфайнменту, який здатен захистити людство протягом ста років від іонізуючого випромінювання зруйнованого енергоблоку ЧАЕС.

Попри досягнуті результати, Україна щодня стикається з багатьма викликами, пов’язаними як з управлінням зоною відчуження, так і чорнобильською проблематикою загалом. Попереду у нас ще багато роботи. Тому закликаємо усіх небайдужих до продовження конструктивної співпраці, спрямованої на мінімізацію довготривалих наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема забезпечення сталого розвитку постраждалих регіонів.

НАШ ГРАД