33 роки тому в ніч на 26 квітня внаслідок аварії на ЧАЕС відбувся радіоактивний викид

33 роки тому в ніч на 26 квітня внаслідок аварії на ЧАЕС відбувся радіоактивний викид

33 роки тому в ніч на 26 квітня внаслідок аварії на ЧАЕС відбувся радіоактивний викид потужністю «300 Херосим». Чорнобильська трагедія стала найстрашнішою техногенною катастрофою в історії ядерної енергетики, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

317, 9 тис. людей були евакуйовані із зони забруднення, радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. людей, насамперед ліквідатори аварії. Статус постраждалих мають 1, 81 млн людей.

Разом з міжнародними партнерами Уряд реалізує низку важливих безпекових та економічних проектів. Зокрема, завершується спорудження нового безпечного конфайнмента, сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2, ведуться активні роботи зі спорудження Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, розвивається альтернативна енергетика.

Всі представники влади мають розуміти свою відповідальність за життя і здоров’я людей та мають працювати на те, щоб зробити ядерну енергетику безпечною. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відвідання зони відчуження та зони обов’язкового відселення.

«Основне завдання влади — забезпечити чистоту навколишнього середовища. Наш Уряд завершив проект «Укриття», ми відновили весь комплекс заходів, щоб забезпечити безпеку для життя і здоров’я людей. Зараз ситуація повністю стабільна. Ми разом з міжнародними партнерами впроваджуємо новітні технології та рішення для подолання наслідків аварії на ЧАЕС», — сказав Глава Уряду.

Він наголосив, що впровадження всіх заходів безпеки буде продовжено і надалі.

Володимир Гройсман окремо подякував ліквідаторам аварії, які в перші ж хвилини прийшли на допомогу і мужньо виконали свій обов’язок.

Зазначимо, Уряд працює за трьома напрямками: ліквідація наслідків жахливої аварії на ЧАЕС; відродження територій, що зазнали радіоактивного забруднення; і головне — забезпечення соціального захисту всіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Прем’єр-міністр відвідав новий безпечний конфайнмент «Укриття», унікальну технологічну конструкцію, аналогів якій немає у світі. Конфайнмент успішно пройшов пробну 72-годинну експлуатацію. Проект готовий на 99%, завершення робіт планується у травні-червні 2019 року.

Крім того, Глава Уряду відвідав будівництво центрального сховища відпрацьованого ядерного палива та комплекс із переробки та захоронення радіоактивних відходів «Вектор».

НАШ ГРАД