260 тисяч посилок із ліками доставила Укрпошта

260 тисяч посилок із ліками доставила Укрпошта

Рік тому, на початку карантину Укрпошта запровадила новий сервіс із доставки медикаментів. За цей час національний поштовий оператор виконав близько 260 тисяч замовлень з лікарськими засобами, вітамінами, медичною технікою та засобами гігієни на загальну суму оголошеної вартості майже 100 млн грн. 70% від усіх відправлень склали замовлення в сільську місцевість, повідомляє Міністерство інфраструктури України

«Попри кризу та карантин Укрпошта продовжує працювати, впроваджуючи зручні та сучасні сервіси для кожного. На самому початку карантину у березні минулого року компанія започаткувала новий сервіс із доставки ліків. За рік пандемії сервісом Укрпошти було доставлено близько 260 тисяч посилок з медикаментами у відділення та додому на суму майже 100 млн грн. І в жорсткий локдаун, і в послаблений карантин послуга продовжує користуватися попитом, роблячи зручнішим та простішим життя багатьох громадян, особливо в сільській місцевості. Адже 70% від усіх доставок ліків за рік склали саме відправлення в села», — зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Так, за інформацією Укрпошти, лише у лютому компанія доставила близько 30 тисяч посилок із ліками. Окрім масок, одноразових рукавичок, парацетамолу та противірусних медикаментів, найчастіше замовляють препарати для лікування серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, гормональні, знеболювальні та заспокійливі лікарські засоби.

«Сьогодні українці мають змогу замовити доставку ліків з понад 60 аптек та аптечних мереж по всій Україні і купувати потрібні лікарські засоби за найбільш привабливими цінами, не обмежуючись найближчою чи єдиною аптекою. Я вдячний всім нашим партнерам, депутатам і членам Уряду, які підтримують цей важливий проект, а також всій команді Укрпошти та звісно понад 50 тисячам наших листонош та операторів, які щодня продовжують працювати для вас», — відмітив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

З повним переліком аптек, які долучені до сервісу з доставки ліків Укрпошти, можна ознайомитися /за посиланням/. Замовлення медикаментів можна виконати як за передоплатою, так і з післяплатою.

Нагадаємо, 23 березня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив постанову, згідно з якою Укрпошті на рівні з іншими операторами поштового зв’язку дозволено доставляти лікарські засоби та супутні товари. Виключення складають ліки, що потребують особливих умов зберігання або є в переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів чи є сильнодійними та отруйними лікарськими засобами.

Разом з тим, 17 вересня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт №3615-1 «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про лікарські засоби» щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами».