20 років гривні

20 років гривні

деньги гроши20 років гривні. Грошова реформа у нашій державі проводилася з 2 до 16 вересня 1996 року. У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100 000 карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях. Було дуже складно відстояти необхідність проводити неконфіскаційну реформу.

Екс-голова Національного банку Володимир Матвієнко наголосив: економічні умови, що склалися в Україні на 1996 рік, сформували потребу та запит на грошову реформу. Протягом 15 днів — з 2 до 16 вересня 1996 року — у готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і купоно-карбованці з поступовим вилученням останніх. Після 16 вересня 1996 року приймання карбованців в усі види платежів було припинено і єдиним законним засобом платежу на території України з цього моменту стала гривня.

«Національний банк провів колосальну роботу з підготовки та проведення грошової реформи. Пам’ятаю, як нас попросили вийти на роботу в нічну зміну під грифом «таємно». Тоді викарбувані українські розмінні монети привезли до Тернополя залізницею. Монети розвантажували вручну та перевозили до бомбосховища у місті», — розказав заступник Голови Національного банку Яків Смолій.

Екс-керівник ПАТ «Ощадбанк» Анатолій Колесніков та співзасновник АППБ «Аваль» Олександр Деркач наголосили на ролі банків у втіленні грошової реформи. Так, Анатолій Колесніков підкреслив, що на Ощадбанк припала левова частина обміну карбованців на гривні – близько 50%. Він також зазначив, що вже після проведення грошової реформи співробітники його банку мали відчуття причетності до визначної з точки зору державотворення справи та пишалися успішним проведенням реформи. Проведення грошової реформи  було серйозним викликом перед українською державою, яке потребувало величезної політичної, організаційної, виробничої та методологічної складової. І це завдання було успішно виконане.

НАШ ГРАД