20 антарктична експедиція вирушила на Льодовий континент

20 антарктична експедиція вирушила на Льодовий континент

30 березня в Національному антарктичному науковому центрі МОН України відбулася церемонія урочистого відрядження ювілейної, 20-ї Української антарктичної експедиції, на Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», повідомляє прес-служба Міносвіти.

Академік Петро Гожик домігся створення Національного антарктичного науково центру, у свою чергу академік Сергій Комісаренко переконав уряд Великобританії безкоштовно передати Україні британську колишню станцію. Від того часу Україна стала антарктичною державою.

31 березня о сьомій ранку 20 антарктична експедиція вирушила на Льодовий континент. У складі експедиції – 12 фахівців з Києва, Житомира, Львова, Одеси, Харкова та Полтавщини, які сповнені бажання розв’язати, доручені їм науково-технічні завдання. Командир загону — Віктор Лук´ященко – колишній військовий, науковий співробітник відділу геофізичних і геологічних досліджень НАНЦ. Це вже п’ята його експедиція. Двічі він обіймав посаду начальника станції, а тому немає сумніву, що впорається. Серед складу команди зимувальників – біологи, метеорологи, геофізики та інженери-механіки, лікар та повар. Середній вік наукового складу команди двадцятої експедиції становить 30 років, а технічного персоналу станції – 37.

Зимівля особливо відповідальна. Як і попередній, їй притаманні висока технічна складність наукових проектів, вимогливість до виконавців. Адже успішне здійснення ювілейної, двадцятої, експедиції, до якої старанно готувались протягом року, підсумує комплексні дослідження у прибережних зонах станції Вернадський (щодо створення екологічного охоронюваного морського району), підготує науково-технічні обґрунтування випробувань безпілотних літальних апаратів для моніторингу навколишнього середовища, використає сучасний багатопроменевий високочастотний ехолот при вивченні рельєфу океанського дна, що було розпочато минулої зимівлі.

Авіарейсом Київ (Бориспіль) – Буенос-Айрес експедиція вирушить на антарктичну станцію. Склад, який пройшов медичну перевірку та підготовку в Макарові на військовій базі досить підготовлений та впорається з завданням. 18 квітня повернеться додому 19-та антарктична експедиція.

НАШ ГРАД