Розгляд справи «Україна проти Росії – 1» у Стразбурзі перенесли до вересня

Розгляд справи «Україна проти Росії – 1» у Стразбурзі перенесли до вересня

Перша справа проти РФ (так звана справа «Україна проти Росії – 1») була подана ще минулого року за три дні до так званого незаконного референдуму в Криму, адже вже тоді були факти порушення прав людини в АРК, які здійснювалися не громадянами України. Після цього справа «Україна проти Росії – 1» неодноразово доповнювалася новими фактами, і зараз вона містить інформацію про порушення майже всіх статей Європейської конвенції з прав людини, починаючи від права на життя та закінчуючи порушенням права власності: «Порушені права власності тих державних підприємств, банків та інших установ, які перебувають в Криму та втратили можливість розпоряджатися своїм майном». Поо це повідомляє прес-служба КМУ. Спершу проголошена сума збитків коливалася в районі 1 трлн. доларів: «Сьогодні це питання постійно уточнюється, адже близько 4 тис. підприємств, перелічених у цій заяві, подали до Міністерства юстиції інформацію з приводу майна, яке вони втратили у результаті анексії. Зараз ведеться постійна робота щодо збору підтверджуючих документів на право власності усім цим майном та щодо уточнення переліку підприємств, які втратили свою власність у Криму», — повідомила Перший заступник Міністра.

Крім того, фіксуються та приєднуються до зазначеної заяви подальші порушення прав людини на Кримському півострові: утиски кримськотатарського населення, розгляд справ у так званих судах Криму, які з точки зору міжнародного права не можуть розглядатися як суди, що відправляють справедливе правосуддя; факти з дискримінації національних меншин та українців, які перебувають на території АРК.

Ще одна заява — «Україна проти Росії – 2» — стосується фактів намагань вивезення дітей-сиріт з території України до РФ. Дітей вдалося повернути після того, як Європейський суд оперативно відреагував і виніс рішення про тимчасові заходи (39 правило), якими вказав негайно повернути дітей на територію України. «Але ми вирішили продовжувати цю справу, адже це наша справа честі, щоб довести, що це були порушення, вчинені так званими бойовиками, які насправді є громадянами Російської Федерації, і Росія повинна нести відповідальність за їхні дії», — заявила Перший заступник Міністра.

Заява «Україна проти Росії – 1» вже була комунікована: «Процес пішов, і Російській Федерації було поставлено перелік запитань, які, зокрема, стосувалися встановлення осіб, які перебували в Криму під час референдуму і здійснювали порушення прав людини, питань, які стосуються зони АТО, та чи має РФ фінансовий, політичний та інший вплив на бойовиків, які там перебувають. «Час до березня надати відповіді Російською Федерацією сплив, але вони запросили продовження терміну, і на сьогодні у них до 25 вересня є час підготувати свої відповіді на зазначені запитання, щоб ми потім могли подавати контраргументи в цьому процесі. Сподіваємося, що РФ більше не отримає можливості затягувати розгляд даної справи, і уже у вересні ми перейдемо на наступний етап», — заявила Наталія Севостьянова.

НАШ ГРАД