Прискорений розвиток штучного інтелекту може становити загрозу
У Женеві у вівторок відбувся Глобальний саміт «ІІ на благо» (AI for Good), присвячений питанням розвитку автономного штучного інтелекту. Міжнародна спілка електрозв’язку (МСЕ) зібрала світових лідерів у галузі ІІ для обговорення можливостей та ризиків, пов’язаних з наступною хвилею прискореного розвитку штучного інтелекту, повідомляє ООН.

Ці та інші нагальні питання будуть у центрі уваги Глобального саміту «ІІ на благо» 2025 року. Форум організований МСЕ спільно із 47 партнерськими агентствами ООН. Цей щорічний захід, що проводиться за сприяння уряду Швейцарії, є безкоштовним та відкритим для всіх.
Читайте також:
Головний правозахисник ООН: за умов технологічних змін права людини потрібні як ніколи
У ході чотирьох днів роботи саміту в Женеві будуть представлені здобутки в галузі передової робототехніки, автономної мобільності, квантових обчислень, ІІ в космосі та інтерфейсів «мозок-комп’ютер».
«У міру прискорення розвитку ІІ зростає та необхідність забезпечити відповідність інновацій Цілям сталого розвитку, – заявила Генеральний секретар МСЕ Дорін Богдан-Мартін. – “ІІ на благо” – це місце, де світ об’єднується, щоб гарантувати безпеку нових технологій і твердо заявити, що ніхто не залишиться осторонь прогресу».
Серед експертів, які виступатимуть на саміті, – Джеффрі Хінтон, піонер в області ІІ та лауреат Нобелівської премії; розробкою відкритого штучного інтелекту.