Прискорений розвиток штучного інтелекту може становити загрозу

Прискорений розвиток штучного інтелекту може становити загрозу

У Женеві у вівторок відбувся Глобальний саміт «ІІ на благо» (AI for Good), присвячений питанням розвитку автономного штучного інтелекту. Міжнародна спілка електрозв’язку (МСЕ) зібрала світових лідерів у галузі ІІ для обговорення можливостей та ризиків, пов’язаних з наступною хвилею прискореного розвитку штучного інтелекту, повідомляє ООН. 

Нове покоління автономного ІІ, здатного миттєво приймати рішення, діяти незалежно та розвиватися з безпрецедентною швидкістю, стрімко змінює технологічний ландшафт. Поява потужних недорогих моделей ІІ робить штучний інтелект більш доступним та енергоефективним, але також складнішим для регулювання. Деякі керівники відомих компаній прогнозують появу протягом двох-трьох років ІІ, що досяг рівня людського інтелекту, що викликає зростання занепокоєння з приводу ризиків для безпеки і проблем відповідального управління.
Відкриття саміту у Женеві.
© ITU/П. Албоу

Ці та інші нагальні питання будуть у центрі уваги Глобального саміту «ІІ на благо» 2025 року. Форум організований МСЕ спільно із 47 партнерськими агентствами ООН. Цей щорічний захід, що проводиться за сприяння уряду Швейцарії, є безкоштовним та відкритим для всіх.

Читайте також:

Головний правозахисник ООН: за умов технологічних змін права людини потрібні як ніколи

У ході чотирьох днів роботи саміту в Женеві будуть представлені здобутки в галузі передової робототехніки, автономної мобільності, квантових обчислень, ІІ в космосі та інтерфейсів «мозок-комп’ютер».

«У міру прискорення розвитку ІІ зростає та необхідність забезпечити відповідність інновацій Цілям сталого розвитку, – заявила Генеральний секретар МСЕ Дорін Богдан-Мартін. – “ІІ на благо” – це місце, де світ об’єднується, щоб гарантувати безпеку нових технологій і твердо заявити, що ніхто не залишиться осторонь прогресу».

Серед експертів, які виступатимуть на саміті, – Джеффрі Хінтон, піонер в області ІІ та лауреат Нобелівської премії; розробкою відкритого штучного інтелекту.

 НАШ ГРАД

Добавить комментарий