Перевіряємо волонтерів на чесність

Перевіряємо волонтерів на чесність

Перш за все, у волонтерів потрібно запитувати, на що вони збирають кошти, просити контакти до тих людей, для яких просять допомогу.
— Якщо волонтер без вагань дає вам номер, наприклад, до бійця чи командира військової частини і ще додаткові контакти, то це вже ознака того, що зібрані у скриньку кошти підуть саме цьому бійцю, — пояснює старший оперуповноважений управління карного розшуку УМВС України в Рівненській області Віктор Позняков. — Якщо ж волонтер починає вас переконувати, що краще людину зараз не турбувати, телефон виключений, то це явно шахрай. Якщо є бажання та можливість допомогти великою сумою грошей, то це краще робити через банк і особисто на рахунок людини, якій потрібна допомога.

Щоб не потрапити на шахраїв, потрібно придивлятись, у що одягнута людина, яка стоїть зі скринькою, та до самої скриньки. Якщо людина неохайно вдягнена, від неї чути специфічний запах від споживання алкогольних напоїв, стоїть із картонною скринькою, то це перша підозра того, що людина вийшла з дому і вирішила заробити.

Перевіряємо документи:

У справжнього волонтера повинні бути документи про реєстрацію організації і підтвердження того, що вони можуть збирати кошти: свідоцтво про реєстрацію фонду, договір між фондом і людиною, яка просить допомоги та договір самого волонтера з фондом. Всі документи мають бути затверджені мокрими печатками. Окрім того, мають бути дозволи від міської ради на збір коштів та квартальні звіти.

НАШ ГРАД