Кошти на боротьбу з COVID-19 виділяються з трьох джерел

Кошти на боротьбу з COVID-19 виділяються з трьох джерел

Кошти на боротьбу з COVID-19 виділяються з трьох джерел фінансування: безпосередньо з Фонду боротьби з COVID-19 та його наслідками, з Національної служби здоров’я України, а також з місцевих бюджетів, які так само допомагають з протиепідемічними заходами. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль з трибуни Верховної Ради під час «Години запитань до Уряду».

Прем’єр-міністр зауважив, що ще у квітні Уряд збільшив бюджет Національної служби здоров’я України на 16 млрд грн для фінансування заходів з протидії захворювання в лікарнях.

«Станом на 5 листопада НСЗУ профінансувала «коронавірусний пакет» для лікарень на 7,3 мільярда гривень», — зазначив Денис Шмигаль.

За словами очільника Уряду, фінансування потреб медицини також відбувається безпосередньо з Фонду боротьби з COVID-19 та його наслідками. 

«Зокрема, у сфері охорони здоров’я — це 16,3 мільярда гривень. Безпосередньо профільному міністерству виділено 14,4 мільярда гривень», — зауважив Денис Шмигаль.

Як зазначив Прем’єр-міністр, з них 6,5 млрд грн були спрямовані для підвищення надбавок і доплат до заробітної плати медикам, які борються з COVID-19, 4,7 млрд грн — для закупівлі обладнання в приймальні відділення опорних закладів охорони здоров’я, 2,7 млрд грн — на заходи із запобігання спалахів епідемій, 1,7 млрд грн — на будівництво, реконструкцію та ремонт приймальних відділень та ще 0,6 млрд грн — на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я.

«Тобто ми використовуємо різні джерела фінансування для того, аби оперативно фінансувати потреби лікарень, лабораторій та збільшувати виплати нашим медикам», — наголосив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль додав, що інформація про витрачені кошти є відкритою та прозорою, і всі цифри можна знайти на сайті Міністерства фінансів у дашбордах, які постійно оновлюються.

Одним із впроваджених кроків підтримки медичних працівників з боку Уряду є доплати медичним працівникам на 26%, 76% та 126%. 

«Якщо медичні працівники мають більше навантаження, в такому випадку будуть задіяні коригувальні коефіцієнти, що дозволяють отримувати більші зарплати», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр нагадав, що для забезпечення лікарів гідними умовами оплати праці Уряд ще на початку пандемії COVID-19 встановив два одночасні рівні доплат для лікарів, які стоять на передовій боротьби з поширенням захворювання.

«Доплати в розмірі 300% медичним працівникам, що залучені до боротьби з COVID-19, виплачуються вже в автоматичному режимі через НСЗУ у відповідних пакетах для всіх лікарень і лікарів. Усі необхідні для цього угоди з НСЗУ та медичними закладами укладені», — підкреслив очільник Уряду.

Денис Шмигаль також відзначив, що з вересня цього року Уряд збільшив оклади всіх, без винятку, медичних працівників на 25%, 50% або 75%. «Це додаткові кошти до зарплати медичного персоналу в розмірі від 1,3 тис. гривень до 3,5 тис. гривень у місяць», — пояснив він.

Крім того, як повідомив Прем’єр-міністр, Уряд ухвалив рішення, яке дасть змогу сімейним лікарям отримувати більше коштів за кожну укладену декларацію.

«Ми розуміємо, що в умовах пандемії збільшилось навантаження і на сімейних лікарів, які також частково або повністю задіяні у боротьбі з коронавірусом. Тариф за одну укладену декларацію буде збільшений з нинішніх 600 грн до 652 грн на рік», — зазначив Денис Шмигаль.

 НАШ ГРАД