В Україні зареєстровано спалахи захворювання на африканську чуму свиней

В Україні зареєстровано спалахи захворювання на африканську чуму свиней

свиниЗа останній період в Україні зареєстровано чотири спалахи захворювання на африканську чуму свиней (АЧС): три в Одеській і один у Чернігівській областях. Повідомляє МОЗ. За повідомлення головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області зафіксовано спалах АЧС у с.Осички Савранського району Одеської області. У цьому населеному пункті формована група із вилучення свиней за участю представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, райдержадміністрації та фахівців ветеринарної медицини. У с. Шляхове Балтського району Одеської області через спалах АЧС вилучено та знищено 24 голови свиней. З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС 02.08.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балтській райдержадміністрації.

Крім того, через спалах АЧС вилучено та знищено 97 голів свиней у ФО Варбанець В.В. (територія Барановської сільської ради Іванівського району Одеської області). 02.08.2016 відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Іванівській райдержадміністрації щодо вжиття заходів із локалізації та ліквідації захворювання у вказаній території.

За оперативною інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, у зв’язку з встановленням випадку АЧС станом на 02.08.2016 відбулося засідання Державної протиепізоотичної комісії при Ічнянській райдержадміністрації, на якому затверджено План заходів щодо профілактики, недопущення, поширення та ліквідації захворювання африканською чумою свиней в приватному секторі с. Бакаївка Ічнянського району Чернігівської області. На місці працюють оперативні групи з вилучення свинопоголів’я та м’ясопродуктів з господарств громадян. На даний момент вилучено 3 голови свиней загальною вагою 400 кг. Із метою локалізації та ліквідації захворювання у всіх зазначених неблагополучних пунктах функціонують стаціонарні карантинно-міліцейські пости за участю фахівців Національної поліції (Національної гвардії) та ветеринарних спеціалістів. У зонах спостереження та нагляду ведеться моніторинг фізіологічного стану тварин, а на карантинних постах проводиться дезінфекція автотранспорту. Торгівля живими свинями, м’ясом із них та іншими продуктами на місцевих базарах заборонена. Серед населення продовжується роз’яснювальна робота.

НАШ ГРАД