Безоплатне навчання для професійного зростання
Українці дедалі активніше користуються можливістю навчатися впродовж усього життя — особливо, коли з’являється реальна підтримка з боку держави.
Від початку 2025 року понад 12 тисяч українців уже скористалися можливістю безоплатно змінити професійний напрям, опанувати сучасну спеціальність або підвищити кваліфікацію завдяки ваучеру на навчання
від Міністерства економіки та Служби зайнятості, повідомляє Державна служба зайнятості
Серед тих, хто вже скористався цією програмою:
- — 76% людей віком 45+;
- — 15% внутрішньо переміщених осіб;
- — 6% людей з інвалідністю;
- — 3% учасників бойових дій.
Найбільше українців отримали ваучери на навчання у Дніпропетровській, Львівській та Хмельницькій областях.
Найпопулярніші професії/спеціальності, які цьогоріч українці обирали за ваучером, — медсестринство, кухар, водій автотранспортних засобів, соціальний робітник та психологія.
Ваучер дає право підвищити кваліфікацію чи пройти перепідготовку з однієї зі 155 професій та спеціальностей в більшості закладів освіти з ліцензією Міністерства освіти та науки України. Їх перелік кожні три місяці публікується на сайті
відомства.
Можна обрати навчання як у професійно-технічному, так і у вищому навчальному закладі. Серед доступних варіантів — і вісім сучасних Центрів профтехосвіти Служби зайнятості, де особливу увагу приділяють практичному навчанню, використанню сучасних освітніх технологій та підготовці фахівців, затребуваних на ринку праці.
Нагадаємо, що підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації можуть отримати громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні та не навчались за кошти Фонду соціального страхування від безробіття протягом останніх 3 років.
Зокрема:
- — українці віком 45+ з офіційним трудовим стажем щонайменше 15 років;
- — учасники та учасниці бойових дій, за умови звернення не пізніше 3 років з дати демобілізації;
- — люди з інвалідністю та статусом «ВПО»;
- — звільнені з військової служби за станом здоров’я або через скорочення штату;
- — колишні військовополонені;
- — українці, які дістали поранення або каліцтва під час воєнного стану в Україні.
Програма фінансується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Компенсація на навчання складає 30 тисяч гривень.
Щоб скористатися програмою, потрібно звернутись у будь-який центр зайнятості, подати заявку онлайн на сайті Державної служби зайнятості або через мобільний застосунок.