Чергові зразки зброї прийняті на озброєння

Чергові зразки зброї прийняті на озброєння

Наказом Міністра оборони України Олексія Резнікова від 28 серпня на озброєння Збройних Сил України прийняті чергові зразки іноземного озброєння. Цього разу йдеться про артилерійські системи і міномети іноземного виробництва, повідомляє Міністерство оборони України
Зокрема:
152 мм самохідну гармату-гаубицю VZ.77 “DANA”
155 мм самохідну гармату “Zuzana-2”
155 мм саморухому гаубицю TRF1
105 мм гаубицю M101
120 мм міномет M/41D
82 мм міномет EM-82
82 мм міномет Warrior 82

“Це надзвичайний прорив в системі забезпечення ЗСУ. Така практика вже апробована, і ми її використовуємо для швидкого і ритмічного прийняття наданого Україні іноземного ОВТ на озброєння Збройних Сил України. Під час війни у нас немає зволікань. Процедура достатньо проста, де ключовим чинником є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в рамках міжнародної технічної допомоги.
Оскільки переважна більшість наданого ОВТ уже кодифіковано в Альянсі, то в Україні воно береться на озброєння наказами Міністерства оборони України.
Використовуючи цей механізм ми швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проходимо етапи циркуляції паперів і приймаємо ОВТ на озброєння. Така практика у повній мірі задовольняє потреби ЗСУ і відповідає підходам наших партнерів», – наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Всього з 24 лютого 2022 року прийнято на озброєння і допущено до експлуатації у ЗСУ 246 зразків озброєння та військової техніки. Це у сотні разів більше ніж у будь-який рік з моменту незалежності України.
В їх числі також допущено до експлуатації і 82 зразки безпілотних авіаційних комплекси.

Функцію забезпечення Збройних Сил України зразками вищезазначеного озброєння покладено на Центральне управління забезпечення наземними системами озброєння Командування Сил логістики ЗСУ.

НАШ ГРАД