Фінансування науки буде збільшено на 2 млрд грн

Фінансування науки буде збільшено на 2 млрд грн

Кабінет Міністрів підготував проект бюджету, у якому збільшено фінансування науки на 1,8 млрд грн (+18,2%) порівняно із 2020-м роком. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев у колонці для 24tv.

«У кошторисі на наступний рік загальний обсяг видатків на наукову і науково-технічну діяльність сягатиме майже 12 млрд гривень. Із них – 9,2 млрд спрямовано на загальний фонд, а 2,8 млрд – у спеціальний», ‒ наголосив Роман Єрмоличев.

За словами заступника Міністра, під час визначення обсягів фінансування сфери насамперед намагалися зміцнити інструменти технологічного розвитку держави.

«Серед бюджетних маркерів відзначу зростання грантової підтримки наукових і науково-технічних проектів через Національний фонд досліджень та запровадження грантового принципу фінансування досліджень галузевими науковими установами. Близько 73% усього фінансування припадає на Національну академію наук та національні галузеві академії наук», ‒ зауважив Роман Єрмоличев.

Він зазначив, що принциповим є питання фінансування українських антарктичних досліджень.

«Для вивчення навколишнього середовища Антарктичного регіону, забезпечення умов проживання і діяльності нашої експедиції на станції «Академік Вернадський» у бюджеті-2021 враховано 128,5 млн гривень. Науковим установам Національної академії наук, зокрема і лабораторіям молодих учених Академії, враховано видатки у розмірі 479,2 млн гривень. Сподіваюся парламентарії остаточно затвердять ці та інші наукові видатки бюджету-2021», ‒ підбив підсумки заступник Міністра фінансів.