У 2021 році в Україні проведено 300 трансплантацій

У 2021 році в Україні проведено 300 трансплантацій

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 707», якою продовжив на 2022 рік реалізацію пілотного проекту з трансплантації, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України

Мета розробленої за ініціативи Міністерства охорони здоров’я постанови – стимулювання розвитку трансплантації як одного із пріоритетних напрямків охорони здоров’я.

Результати реалізації проекту у 2021 р. – понад 300 трансплантацій протягом року, проведених в Україні. Це – вдвічі більше, ніж у 2020 році і майже вчетверо більше, ніж у 2019-му.

Наразі діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються за рахунок коштів державного бюджету.

Продовження реалізації проекту та налагоджений на сьогодні механізм фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів дозволить у наступному році продовжити МОЗ оплачувати центрам трансплантації проведені операції за прямими договорами та за гідними тарифами.

Це дозволить зменшити необхідність направлення українців на лікування за кордон, сприятиме збільшенню кількості трансплантацій в країні і, відповідно, покращуватиме доступ українців до цих операцій.

У бюджеті на наступний рік на трансплантацію закладено 939,5 млн грн.

Про результати пілотного проекту з трансплантації у 2021 р. детальніше – за посиланням.

 НАШ ГРАД