У 2019 році припинено діяльність 275 злочинних груп

У 2019 році припинено діяльність 275 злочинних груп

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію боротьби з організованою злочинністю, запропоновану МВС. Документ визначає напрями боротьби з організованою злочинністю та механізми державної політики у відповідній сфері.

Стратегія сформує ефективну систему протидії організованій злочинності. Її розробкою займалися українські фахівці та міжнародні партнери, орієнтуючись на кращі міжнародні практики та стандарти, провідомляє Міністерство внутрішніх справ України

Голова Національної поліції Ігор Клименко зазначив, що в умовах збройної агресії, тяжкі та особливо тяжкі злочини, які скоюють члени організованих груп та злочинних організацій, напряму негативно впливають на економічний та суспільний розвиток України.

Часто організована злочинність є інструментом, який використовують спецслужби іноземних держав для нанесення шкоди національній безпеці та дестабілізації ситуації в Україні», — наголосив голова Нацполіції.

Ігор Клименко підкреслив, що кількість викритих організованих груп та злочинних організацій щороку зростає: «Якщо у 2014 році поліція припинила діяльність 155 таких груп, то вже у 2019-му – 275, а за 8 місяців цього року – 273. Майже на 40% збільшилася кількість задокументованих етнічних злочинних груп та в 2,5 раза – угруповань з міжрегіональними зв’язками. Лише за 8 місяців цього року під варту відправлено майже 400 учасників організованих груп та злочинних організацій».

Очікується, що Стратегія буде реалізованою у три етапи: оцінка загроз за методологією SOCTA (це методика збору та аналізу інформації про кримінальну діяльність і групи, що становлять загрозу для України та країн Євросоюзу, визначення стратегічних цілей та розробка комплексних планів заходів та виконання комплексних планів заходів державними органами, які борються з організованою злочинністю).

«Ефективна та послідовна реалізація Стратегії призведе до зниження рівня організованої злочинності в Україні, і, як наслідок, створить необхідні умови для надходження іноземних інвестицій в економіку держави», — підкреслив Ігор Клименко.

НАШ ГРАД