У 2017 р. в Україні утилізовано та перероблено 7% сміття

У 2017 р. в Україні утилізовано та перероблено 7% сміття

В Україні щорічно збирається близько 10 млн тонн сміття. З них 94% вивозиться на звалища, загальна площа яких сягає вже 12 тис. га. Сміттєзвалища забруднюють ґрунт, воду та повітря навколишніх територій, а також становлять небезпеку виникнення пожеж, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

За офіційними даними, у 2017 р. тільки близько 7% сміття утилізовано та перероблено.

«Рішення проблеми – це заводи з переробки сміття та подальшого виробництва енергії», — повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук в інтерв’ю газеті «Kyiv Post».

За його словами, переробляючи 10 млн тонн відходів, можна генерувати енергію та заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м3 газу у рік в Україні.

«Разом з такими компаніями як SUEZ та Veolia ми опрацьовуємо фінансову модель будівництва заводів з виробництва енергії зі сміття та необхідні законодавчі зміни, щоб стимулювати інвесторів їх встановлювати», — зауважив Голова агентства.

Детальніше про необхідні реформи у цій сфері читайте у статті.

На масштабному форумі «Horasis China Meeting» у Києві Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав керівників провідних китайських компаній брати активну участь в інвестуванні та реалізації проектів з енергоефективності, відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні.

Як відомо, Китай – світовий лідер за обсягом інвестицій у відновлювану електроенергетику. За даними міжнародної організації «REN 21», у 2017 р. Китай залучив близько 127 млрд доларів у «зелені» проекти.

Крім цього, Китай входить у ТОП-5 країн світу за розвитком сфери встановлення вітрових, гідроелектростанцій, сонячних колекторів. Також Китай відомий своїми інноваціями, які дають можливість здешевити виробництво «чистої» енергії.

Тому привабливим є партнерство Китаю та України із її величезним ресурсним потенціалом і діючими ефективними законодавчими стимулами у «зеленій» енергетиці.

«Варто відзначити, що ми вже розвиваємо тісну двосторонню співпрацю у зазначених сферах, підписавши у грудні 2017 р. спільно із Національним енергетичним агентством Китаю  відповідний Меморандум про партнерство», — відзначив Сергій Савчук та додав, що у рамках Меморандуму Агентство співпрацює із профільними китайськими відомствами.

Водночас китайські компанії запроваджують нові проекти в Україні. Один із масштабних – це встановлення сонячної електростанції потужністю 200 МВт на Дніпропетровщині. Сонячна електростанція, що увійде у ТОП-3 найбільших в Європі, впроваджується компаніями «ДТЕК» та «China Machinery Engineering Corporation» (CMEC).

Ще одним перспективним проектом є встановлення вітроелектростанції потужністю 250 МВт на Херсонщині. Обсяг інвестицій сягає 450 млн. доларів. Проект реалізують компанії «NBT», «Shanghai Electric Power Construction Co., Ltd.» та «PowerChina Fujian Engineering Co., Ltd.».

«Крім того, для посилення двосторонньої співпраці ми плануємо взяти участь у виставці «China International Import Expo 2018», що відбудеться у Шанхаї 5-8 листопада 2018 року», — наголосив Сергій Савчук.

Зокрема, Держенергоефективності долучилося до підготовки Національного стенду у відновлюваній енергетиці, де продемонструє китайському бізнесу 5 найбільших потенційних інвестиційних проектів.

Отже, Сергій Савчук закликав бізнес-спільноту Китаю розширювати ділові контакти та спільно з українськими компаніями працювати над проектами, особливо, у таких напрямах:

встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ, біогазових установок,

генерація енергії із сміття;

виробництво обладнання та матеріалів для об’єктів відновлюваної енергетики.

НАШ ГРАД