Укрзалізниця страхуватиме вантажі від розкрадання

Укрзалізниця страхуватиме вантажі від розкрадання

Менеджмент Укрзалізниця разом з іншими представниками обговорили можливість створити додаткові механізми для захисту вантажів від розкрадання та оперативного відшкодування втрат, у тому числі через створення нового страхового продукту. У Європейській бізнес асоціації презентували разом з компанією Colonnade концепцію страхування вантажів. Про це розповів директор з розвитку бізнесу АТ  «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

Як було зазначено на зустрічі, страхування — це один із варіантів відшкодування збитків і цим має займатися страхова компанія. 

Андрій Рязанцев зазначив, що пропозиції Укрзалізниці спрямовані на підвищення клієнтоорієнтованості компанії та покращення бізнесу всіх учасників ринку. За його словами, страхування вантажів під час здійснення залізничних вантажних перевезень є швидким механізмом зменшення витрат, які понесені внаслідок поточної криміногенної ситуації в країні.  

«Це не є варіантом вирішення проблеми крадіжок вантажів, що перевозяться залізницею України. Цим питанням мають займатися правоохоронні органи. Ми ж маємо, зі свого боку, запропонувати клієнтам альтернативу фінансовим втратам, яких вони зазнають. Одна зі страхових компаній запропонувала концепцію страхування вантажів. Укрзалізниця відкрита до дискусій, пропозицій та зауважень із цього питання», — зазначив Андрій Рязанцев.

Директор з розвитку бізнесу зауважив, що розкрадання призводить до відтоку із залізниці високовартісних вантажів. Саме тих, що дають прибуток Укрзалізниці при перевезеннях. «Проблема ідентифікована досить давно, але спроби вирішити її типовими механізмами, як збільшенням фізичної охорони або вдосконаленням захисних пристроїв, не дають очікуваних результатів», — зазначив Андрій Рязанцев.

Він зауважив, що питання розкрадання вантажів та розукомплектування рухомого складу мають загальнодержавне значення, вони пов’язані із загальним рівнем життя в країні й не можуть бути вирішені лише силами Укрзалізниці.

Учасники ринку висловили готовність об‘єднатися для збору достовірних статистичних даних щодо розкрадання вантажів та розукомплектування рухомого складу для виявлення масштабів цього явища. На підставі цих даних страхова компанія зможе вирахувати вартість такого страхового продукту.

«Наступним етапом, після отримання пропозицій та консолідованої позиції ЕВА, розпочнемо спільний збір статистичних даних та формування вартості пропонованого продукту», — зазначив Андрій Рязанцев.

Із концепцією щодо страхування від розкрадання вантажів на залізничному транспорті можна ознайомитися тут.

 НАШ ГРАД