Україна зменшить залежність від газу

Україна зменшить залежність від газу

Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко разом із науковцями та експертами взяв участь у робочій нараді на дослідному полігоні Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України з питань технології вирощування біоенергетичних культур, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Під час наради учасники обговорили перспективність цього напряму та ознайомилися із особливостями вирощування різних сортів енергетичних рослин у різних умовах.

«В Україні налічується близько 4 млн га малопродуктивних земель, які не є придатними для сільськогосподарських культур. Проте такі землі можна успішно задіяти для вирощування енергетичних культур. Використавши весь потенціал, можна замістити в еквіваленті близько 20 млрд м3 газу у рік», — повідомив Юрій Шафаренко.

Заступник Голови Держенергоефективності нагадав, що у 2020 р. Україна спожила 28,2 млрд м3 газу. Близько 40% від цієї кількості було імпортовано на суму 2 млрд доларів, які можна було б заощадити, замістивши газ біоенергетичними ресурсами.

Щоб сприяти розвитку сфери вирощування енергетичних  рослин та інвестування у такі проекти, Держенергоефективності спільно з Міненерго, Біоенергетичною асоціацією України та іншими стейкхолдерами підготовлено законодавчі зміни щодо сприяння розвитку напряму енергетичних рослин.

Розробленими законопроектами передбачено покращення умов для вирощування енергорослин, зокрема збільшення строку оренди земельних ділянок та зменшення розміру орендної плати.

Прийняття законопроектів сприятиме:

  • ефективному використанню малородючих земель в енергетичному секторі та відновленню їхньої родючості;
  • заміщенню імпорту газу;
  • створенню нових робочих місць;
  • збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів;
  • скороченню викидів парникових газів;
  • покращенню економічного становища регіонів.

За підсумками наради учасники домовилися налагодити постійну співпрацю для подальшого розвитку сфери вирощування енергетичних рослин.