Сьогодні День українського кіно

Сьогодні День українського кіно

Міністерство культури та інформаційної політики та Міністр Олександр Ткаченко вітають кіноматографістів з професійним святом — Днем українського кіно!

«Ми разом чимало зробили, щоб вимушена перерва через карантин продовжилася активною роботою — щоб кіно знімалося!

Маємо також оптимістичні плани на майбутнє — це і програма розробки концепції загальнодержавного розвитку кіно на 2020-25 роки, це і новий порядок пітчингів, і відповідне фінансування та, що важливо, реформа кіноосвіти!

Тож бажаю Вам натхнення, успіхів і вдячних глядачів», — привітав зі святом Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

У рамках онлайн-кіноринку Міжнародного кінофестивалю у Торонто (10-14 вересня) відбудеться презентація українських кінопроектів, готових до копродукції. Через карантинні обмеження у країнах світу, онлайн-презентація замінить український стенд, який традиційно організовувався Державним агентством України з питань кіно в рамках офлайн-заходів TIFF, повідомляє Державне агентство України з питань кіно.

«На минулому тижні Парламент України ратифікував Угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів між урядами України та Канади. Це надзвичайно важливий крок у співпраці між нашими країнами, який відкриває нові можливості як спільного виробництва фільмів, так і обміну кадрами, і спільного проведення заходів. Але, перш за все, угода дозволяє Україні та Канаді створювати нове, цікаве й захоплююче кіно в офіційній копродукції», — повідомила Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук.

У лютому 2020 року частина проектів-учасників вже була представлена на першій українсько-канадській конференції з копродукції в кіно «Canada-Ukraine CoProduction Meetings», яка відбулася у рамках Європейського кіноринку (European Film Market) Берлінського кінофестивалю. Захід було організовано Українською кіноасоціацією (УКА) спільно з Асоціацією кінопродюсерів Канади та Посольством Канади в Україні за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

На онлайн-кіноринку, серед інших проектів, будуть представлені анімаційне фентезі «Мавка. Лісова пісня» від студій Animagrad і FILM.UA, учасник численних кіноринків Європи, Азії та США: Marche du Film (Канни, Франція), European Film Market (Берлін, Німеччина), кіноринки фестивалів в Ансі та Шанхаї; нова робота анімаційної студії «Червоний собака» – «План «Мадагаскар»; біографічна драма про Лесю Українку «Леся», проект-учасник програми ScriptEast та копродукційного кіноринку Meetings on the bridge в рамках Стамбульського фестивалю; стрічка «Фотографи», учасниця індустрійної секції фестивалю GoEast (Вісбаден, Німеччина ) та копродукційного пітчингу Boat Meeting МКФ «Молодість»; стрічка «Нижній горизонт», з якою режисер Жанна Озірна брала участь у програмі Berlinale talents і сценарних майстернях Script Lab Film Ave, Terrarium Residency та престижній сценарній резиденції Pustnik.

Проведення онлайн-презентації сприятиме забезпеченню видимості України як постійного учасника кіноринку в Торонто, якнайширшому просуванню національних фільмів на ринку Північної Америки та демонструванню канадській публіці сучасного українського кінематографа.

Проекти будуть презентовані на платформі TIFF Digital Cinema Pro 13 вересня о 10:00 для акредитованих учасників фестивалю.

Проекти-учасники: 

Мавка. Лісова пісня / Mavka.The Forest Song

Продюсери: Ірина Костюк, Єгор Олесов, Анна Єлісєєва.

Режисер: Олександра Рубан.

План «Мадагаскар» / Plan «Madagascar»

Продюсери: Олена Голубєва, Регіна Маряновська-Давідзон

Режисер: Іван Орленко.

Небо-парасолька / UMBRELLA SKY

Продюсери: Андрій Суярко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова.

Режисер: Заза Буадзе

Чорнобильський Робінзон / Chornobyl Robinson

Продюсер: Катерина Шевченко

Режисер: Сергій Гаврилюк.

Нижній Горизонт / GROUND ZERO

Продюсер: Ірина Ковальчук

Режисер: Жанна Озірна.

Леся / LESIA

Продюсер: Юлія Сінькевич, Марія Москаленко

Режисер: Нана Джанелідзе.

Фотографи / Photographers

Продюсери: Регіна Маряновська-Давідзон, Олексій Гладушевський

Режисер: Хельга Ландауер.

Яків / Yakov

Продюсер: Максим Асадчий

Режисер: Вікторія Трофименко

Великий Хорс / BIG XORS

Продюсер: Михайло Панченко

Режисер: Сергій Деньга.

Організатором презентації є «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.