Постраждалі від війни можуть лікуватися за кордоном

Постраждалі від війни можуть лікуватися за кордоном

Міністерство охорони здоровʼя України у співпраці з Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами продовжують евакуювати постраждалих українців до спеціалізованих клінік Європи на лікування та реабілітацію.

Так, вже відбулася евакуація 4 927 українців, серед яких є пацієнти з мінно-вибуховими травмами, ті, хто потребує протезування, онкопацієнти. Також серед них є 690 дітей із травмами та онкологічними захворюваннями, повідомляє Міністерство охорони здоров’я України

Наразі вже понад 30 країн прийняли українців на лікування: Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди та ін.

Серед країн-лідерів за кількістю проведених евакуацій для наших громадян: Німеччина — 1 193 особи, Польща — 426 осіб та Норвегія — 372 особи.

Лікуючий чи сімейний лікар скеровує пацієнтів на лікування за кордон на основі встановлених критеріїв. Щоби підтвердити відповідність критеріям, потрібно запитати у лікаря заповнену форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».

За алгоритмом евакуації, МОЗ України верифікує дані та через систему екстреного реагування Єврокомісії оперативно інформує країни ЄС та Європейської економічної зони (ЄЕЗ) про потребу в евакуації громадян України. Далі партнери приймають запит МОЗ та надають пропозиції щодо евакуації громадян.

Ознайомитися з критеріями направлення українців на лікування за кордон можна тут.

Зараз діють кілька маршрутів медичної евакуації на лікування за кордон, а саме:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України.

Більш детальну інформацію про особливості надання медичної допомоги постраждалим громадянам України за кордоном можна знайти за посиланням.

НАШ ГРАД