«Номери» Сенцова — це десяток пронумерованих персонажів

«Номери» Сенцова — це десяток пронумерованих персонажів

Творча група кінопроекту «Номери» анонсувала запуск у виробництво повнометражного фільму за сценарієм Олега Сенцова, режисером-постановником якого виступає сам автор, повідомляє Міністерство культури України Під час брифінгу в ІА «УКРІНФРМ» продюсер фільму Анна Паленчук зачитала лист Олега, в якому він виклав своє режисерське бачення стрічки та її персонажів. Наразі, це один із 50 листів, які протягом 145 днів голодування надсилав Олег Сенцов своїм колегам, які перебувають із ним у постійному зв’язку та знають всі його побажання щодо екранізації його твору.

«Номери» — це  не кіно у чистому вигляді, але й не до кінця театр, це – утопія, буфонада, гротеск. Десяток пронумерованих персонажів страшних і смішних одночасно, які застрягли у ще більш чудернацькому світі. Замкнутий простір їх існування, предмети побуту, що їх оточують, атмосфера затхлості. Історія стара як світ, персонажі замкнуті у своєму світі до яких усім нам треба придивитись. Я хочу, щоб ви зрозуміли те відчуття легкості і колючості, яке я хочу передати у своєму творі, наче приготувати суміш збитих вершків разом із колючим льодом. Я бачу цей світ коли закриваю очі, і хочу перенести його на екран, щоб пригостити цією стравою інших», — пише в своєму листі Олег Сенцов.

Кінопроект «Номери» (ТОВ «435 Філмс») за сценарієм однойменної п’єси Олега Сенцова, отримав фінансову підтримку Міністерства культури України за результатами конкурсного відбору  кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка та здійснюється в україно-польській копродукції («APPLE Film Production»).

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості початку роботи над екранізацією сценарію Олега Сенцова та необхідності широкого розголосу цієї події в суспільстві.

«Це дуже важливо, передусім для Олега, і я переконаний, що цей поступ в його творчості додасть йому сили і наснаги. Адже для кожного митця, навіть у буденному житті, запуск стрічки є надзвичайно великою подією, а Олег бореться за життя, уболіває за долю своїх друзів і побратимів. Тому йому необхідно знати, що один із його творів зараз починає жити», — говорить Євген Нищук.

«Цей кінопроект, обраний за результатами конкурсного відбору кінопроектів патріотичного спрямування, отримав високу оцінку від усіх експертів. Ми віримо, що Олег Сенцов неодмінно буде працювати над стрічкою особисто, але для того, щоб запустити проект необхідно було затвердити співрежисера цього проекту. У своєму листі Олег делегує право бути співрежисером своєї стрічки  відомому українському режисеру Ахтему Сеітаблаєву, якого називає своїм кримським братом».

Міністр культури також подякував копродюсеру фільму Даріушу Яблонському, який долучився до реалізації проекту, що значно розширює можливості створення та промоції фільму.

Даріуш Яблонський наголосив, що сьогодні він представляє не тільки себе, як продюсера, режисера і людину, а й всю європейську кіноспільноту, яка надає максимальну підтримку позиції Олега, його рішенням і його творчості.

«Ми, люди зі світу кіно, не можемо змінити світ настільки, наскільки б цього хотіли, але ми можемо максимального щиро описувати його. Професіонали зі сфери кіно можуть переконливо сказати, що вони живі доти, доки створюють фільми. Я думаю, що вся кіноспільнота розуміє рішення Олега попри все зробити свій фільм. Я вважаю, що нашим обов’язком є допомогти і всіляко сприяти створенню цього фільму, щоб його побачили якомога більше людей не тільки в Україні а й в усьому світі», — говорить він.

За словами продюсера фільму Анни Паленчук, цей проект дуже важливий для Сенцова, з ним повністю погоджено процес підготовки – проведення кастингу, ескізи декорацій та костюмів, до роботи над проектом залучені  люди, які добре знають Олега та близькі до його творчості.

«Це дійсно важлива подія і для мене, і для всіх нас насамперед через те, що це дуже класна драматургія. Мені здається, що це поєднання театральної п’єси, яку є можливість розповісти засобами кіно, це дуже великий виклик для будь-якого режисера», — розповідає співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

«Хочу наголосити, що у матеріалі так багато всього того в чому ми живемо, атмосфера та середовище такого вигаданого абсурдного світу, який дає плідне підґрунтя для того, щоб відпустити акторів і дати їм  можливість проявити себе якнайкраще. Це дуже потужний творчий виклик для кожного з нас. Ми дуже добре усвідомлюємо велику відповідальність та прикладемо всі наші зусилля, і творчі, і людські, для того щоб це було дійсно дуже якісне кіно. Довіра Олега кожному з нас, який багато в чому покладається на наш смак є для нас великою мотивацією».

Як повідомила сестра Олега Сенцова Наталія Каплан, поставити  п’єсу «Номери» було його великим прагненням.

«Я повністю довіряю команді, яка працює над фільмом і знаходиться на постійному зв’язку з Олегом. А також мене дуже тішить, що і під час голодування, коли Олегу було фізично важко, він продовжував наполегливо працювати. За час ув’язнення він написав п’ять п’єс, збірку оповідань та роман. На жаль ми не знаємо, про що його твори, адже він сказав, що його творчий доробок вийде з тюрми тільки разом з ним. Зараз його фізичний стан надзвичайно загрозливий, однак він робить усе можливе, щоб його творчість могла жити далі. Я сподіваюся, що ми його звідти витягнемо, і можливо саме цей фільм, зіграє в цьому свою роль», — говорить Наталія Каплан.