Міністерства України та Секретаріат Кабміну запрошують стажерів

Міністерства України та Секретаріат Кабміну запрошують стажерів

30 січня за ініціативи Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва Уряд ухвалив рішення про продовження пілотного проекту “Національна програма стажувань у центральних органах виконавчої влади” до 31 грудня 2019 року.

У рамках Національної програми Уряд запросить на стажування в міністерствах (крім Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони), Секретаріаті Кабінету Міністрів України та Національному агентстві з питань державної служби студентів 3-4 курсів, студентів-магістрів та випускників.

“Національна програма стажувань – це “єдине вікно” залучення молоді до роботи на державній службі. В правилах стажування ми закладаємо принцип рівності – кожен, хто відповідає критеріям, зможе подати заявку он-лайн, скласти тест і пройти стажування в Міністерстві”, – зазначив Степан Кубів.

Він пояснив, що централізований набір стажерів дозволить створити передбачувані правила гри, як результат – випускники зможуть планувати старт своєї кар’єри з урахуванням можливості стажування в Уряді.

Як відомо, у червні-вересні 2018 року учасники першого набору Національної програми стажувань пройшли стажування в шести міністерствах, Секретаріаті Кабінету Міністрів, Офісі віце-прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції.

“Через три місяці після завершення стажування 9 з 42 учасників першого набору пройшли конкурси та працюють на державу в міністерствах, проектних офісах чи державних установах. 27 учасників продовжили навчання у вищих навчальних закладах”, – розповіла радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа, яка здійснювала операційне керівництво Національною програмою стажувань.

Роксолана Підласа додала, що у 2019 році очікується два набори стажерів (весняний та літній), а тривалість стажування складатиме 3 місяці.

Започаткована Урядом реформа державної служби дає можливість створювати первинний резерв професійної молоді, яка має змогу пройти стажування у центральних органах виконавчої влади, ознайомитися з роботою державного апарату та згодом прийти на державну службу для реалізації своїх ініціатив, вважає Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

«Сьогодні державна служба – це соціальний ліфт для найталановитіших, професійних людей, які бачать себе на службі у держави», – сказав він, коментуючи рішення Уряду про продовження пілотного проекту «Національна програма стажувань у центральних органах виконавчої влади».

Олександр Саєнко підкреслив, що ця ініціатива дуже важлива й нагадав про успішну реалізацію проекту «Державотворець», завдяки якій студенти або випускники вузів проходили стажування у органах державної влади, підтримку Академії лідерства, яка долучена до роботи в державному секторі.

«Реформа державного управління – це не тільки електронні послуги, діджиталізація, нові процеси. Це формування нової культури. Саме тому ми маємо змінювати менталітет, що сформувався у суспільстві, коли чиновник закритий і не має жодних соціальних ліфтів. Ми вже почали ламати цю систему», – наголосив Міністр.

Він також зазначив, що на сьогодні існує значний конкурс на державну службу. Україна отримала високі оцінки ЄС щодо конкурсної процедури для залучення нових держслужбовців