Енергетики готуються до складних сценаріїв

Енергетики готуються до складних сценаріїв

Від того, скільки енергооб’єктів вдасться відновити до початку осінньо-зимового періоду, безпосередньо залежить масштабність відключень. Енергетики готуються до складних сценаріїв. Але сподіваємось, що найскладніші та найгірші прогнози не справдяться. Про це зазначив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі національного телемарафону «Єдині новини».

Він нагадав, що минулого року також прогнозувалися важкі сценарії осінньо-зимового періоду. Але зима пройшла легше, ніж очікувалось. Водночас внаслідок останніх шести ракетно-дронових ударів, завданих ворогом по енергетичній інфраструктурі, завдано збитків на понад один мільярд євро. І ця сума зростає відповідно до того, як продовжується розбір завалів на зруйнованих об’єктах.

Очільник Держенергонагляду зазначив, що ситуація в українській енергосистемі складна, адже обсяги руйнувань надто великі. Тож для ремонту потрібен значний фінансовий ресурс.

На відновлення залучаються кошти міжнародної допомоги, зокрема через Фонд підтримки енергетики, створений за ініціативи Міністра енергетики Германа Галущенка та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. У Фонді акумульовано понад 490 млн євро, частина з яких уже використана на відновлення енергооб’єктів. Крім того, Уряд виділив кошти на відновлення державних об’єктів генерації.

Проте масштаби руйнувань значні, а кошти держбюджету фактично у повному обсязі йдуть на фінансування витрат, пов’язаних з воєнними діями. Тому було прийнято рішення про підвищення тарифу для населення.

Очільник Держенергонагляду зауважив, що принципова позиція Міненерго та особисто Міністра Германа Галущенка була у тому, щоб підвищення не було надто обтяжливим для споживачів. Відповідні розрахунки тривали довго, розглядалися різні варіанти. Тож новий тариф є компромісним рішенням.

«Це той мінімальний рівень, завдяки якому можна залучити додатковий фінансовий ресурс, щоб встигнути до початку осінньо-зимового періоду відремонтувати якомога більше об’єктів енергетики», – наголосив Голова.