Для розмінування потрібно в десятки разів більше фахівців

Для розмінування потрібно в десятки разів більше фахівців

Для гуманітарного розмінування українських територій потрібно в десятки разів більше фахівців, підготовлених за міжнародними стандартами, аніж працює сьогодні. Тому Уряд  розраховує, що країни-партнери допоможуть із навчанням саперів. Про це заявила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час виступу на Міжнародному саміті міст і регіонів у межах Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.  

«В Україні потенційно забрудненими є близько 174 тис. квадратних кілометрів землі. Це земля, яка є джерелом їжі для близько 81 мільйона людей у всьому світі. Це надзвичайно великий обсяг роботи, виконати яку Україна може лише за умов надзвичайно ефективної організації і лише за допомоги світової спільноти», — зазначила Юлія Свириденко.

 За її словами, наразі розроблено план заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення. Визначено економічно пріоритетні регіони, затверджено мапу потенційно небезпечних територій, чіткі та прозорі критерії черговості робіт з розмінування. Усього заплановано обстежити та розмінувати 470 тисяч гектарів сільгоспземель.

Найбільша площа забруднених земель на півдні і сході України. В Херсонській області треба обстежити більше 208 тисяч гектарів, в Харківській області – майже 160 тисяч гектарів, а в Миколаївській – більше 85 тисяч гектарів.

На все це потрібні чималі кошти. За оцінкою Світового банку, повний комплекс робіт із гуманітарного розмінування може коштувати 37,4 млрд доларів. Лише на першочергові потреби з обстеження та пріоритетного розмінування земель сільськогосподарського призначення за попередніми оцінками необхідно 1,5 мільярди доларів США.

Перший віце-прем’єр-міністр України запросила міжнародних партнерів долучитися до гуманітарного розмінування і брати патронаж над визначеними областями.

«Ми повинні разом вирішити цю проблему, аби вберегти світ від продовольчої кризи та життя людей від смертельної небезпеки», — резюмувала Юлія Свириденко.

НАШ ГРАД