Більшість укриттів України розташовані в школах

Більшість укриттів України розташовані в школах

218 об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту в школах та дитячих садках України приведено до належного стану протягом перших п’яти місяців 2024 року. Загальна вартість цих робіт склала більше 220 мільйонів гривень, повідомляє Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

Більшість укриттів України — близько 80%, розташовані в школах. Їх приведення до належного стану є одним з пріоритетів Мінстратегпрому. Адже йдеться не тільки про безпеку дітей, а про створення умов для повноцінного навчання й творчої та наукової діяльності — навіть під час повітряних тривог.

“Питання безпеки дітей — пріоритет. Кількість укриттів у школах збільшується щодня, завдяки і проведеним ремонтам, і новому будівництву. Зараз укриття в закладах освіти — це сучасні безпечні простори, облаштовані компʼютерами, проекторами і всім необхідним для того, щоб діти могли отримувати якісну освіту. В майбутньому такі укриття можуть використовуватися і для інших потреб школи. Це вже відбувається й зараз, бо в деяких шкільних сховищах організовано спортивні секції, позашкільне навчання і гуртки”, — сказав заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко.

Загалом протягом 2024 року в Україні заплановані роботи у 1295 закладах освіти. На це передбачено майже 7,2 мільярда гривень. Це і державні субвенції, і місцеві бюджети, і кошти громад.

Нагадаємо, 27 червня Уряд доручив Міністру з питань стратегічних галузей промисловості України Олександру Камишіну контролювати та координувати приведення укриттів України до належного стану. Відтоді Мінстратегпром здійснює координацію цього процесу.

Станом на зараз, в Україні 7 275 об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту приведено до належного стану, з них 447 — протягом 2024-го.

Добавить комментарий